Informujemy, że zamówienia są realizowane w normalnym trybie.

Jak urządzić wnętrze w stylu glamour?

Jak urządzić wnętrze w stylu glamour?

Jak urządzić wnętrze w stylu glamour?

Zaczniemy od opowieści o tym czym się charakterzuje ten nurt we wnętrzach. 

Nastepnie przeprowadzimy Cię w tajniki dekorowania wnętrz i dobierania odpowiednich dodatków.

Pokażemy przykładowe zestawienia mebli i oświetlenia.

Udowodnimy, że możemy stworzyć ciekawe połączenia stylów i nadal mieć efekt glamour.

Opowiemy jak nie przesadzić w stylizacji.

Zobaczycie jak mieszka Jenifer Lopez, która również kocha styl glamour.

Styl Glamour we wnętrzach rozwinął się już latach 60-tych, jego początki szczególnie widoczne były w panującej modzie.

Gwiazdy filmowe były stylizowane na bardzo eleganckie, bogate postacie, obwieszone biżuterią, otulone drogocennymi futrami.

Wnętrza w otoczeniu gwiazd również nie odstępowały, były bogato wyposażone, bardzo efektowne. Sprawiały wrażenie bardzo drogich. Prezentowane domy były pełne błyszczących dodatków, materiały stosowane na meblach były aksamitne i o ciekawych wzorach. W salonach dominowały ciężkie zasłony i duże kryształowe żyrandole. Krzesła i fotele na których wypoczywały gwiazdy były pikowane lub plisowane. Posiadały już wtedy ozdoby typu pinezki, frędzle.  Bardzo efektownymi wnętrzami były sypialnie, w ktorych pojawiały się olbrzymie łóżka, z wyraźnie zaznaczonym wezgłowiem, które sięgało często sufitu. Przy łóżku pojawiały się ciekawe stoliki nocne i efektowne dekoracje z piór, świeczników. Pojawiały się też imponujące designem rzeźbione toaletki z lustrami. Stylizacje charakteryzował przepych, przestrzeń i blask.

Nie bez powodu dzis w nowoczesnych wnętrzach znajdujemy nawiązanie do tej epoki w postaci min. zdjęć i obrazów gwiazd Holywood. Gwiazdy z tamtych lat stały się ikonami stylu glamour. Należą do nich między inymi Marilyn Monroe, Audrey Hepburn.

Wiele elementów które pojawialy się wtedy jest nadal modna spójrzcie na te archwialne zdjęcia:

Główne cechy stylu glamour:

- we wnętrzach glamour dominuje złoto lub srebro, które pojawia się w elementach konstrukcyjnych krzeseł, stołów w ramach obrazów, lamp a także dekoracjach

- wyraźnym akcentem są lustra, które pełnią funkcję dekoracyjną. Często są one głównym elementem we wnętrzu, ktore przyciąga uwagę swoim dużym rozmiarem i ciekawą formą gemetryczną

- przepych- wnętrza mają sprawiać wrażenie drogich, ale nie zagraconych

- wysoka jakość materiałów- aby efekt glamour nie okazał się kiczem, ważne aby wybierać wyposażenie wysokiej jakości z trwałych materiałów, nie nalezy wybierać tandetnych plastikowych ozdób  gdy w otoczeniu mamy piękne meble i kryształowe lampy, całość straciła by na jakości

- efektowne meble, bogato zdobione, o ciekawych formach, meble tapicerowane obite aksamitami, ozobione błyszczącymi dodatkami ze stali np kołatką, pinezkami, gwoździami tapicerskimi, frędzlami. Pojawiaja sie pikowania typu chesterfield na krzesłach, fotelach, łóżkach. Meble czasami posiadają przerysowane formy np. oparcie fotela jest wyraźnie przeskalowane, podobnie z wezgłowiami przy łóżkach, które potrafią sięgać do sufitu.

-imponujące dodatki- bez nich nie ma efektu glamour, we wnętrzu glamour konieczny jest element który nada mu szczególnego charakteru, może to być efktowny kryształowy żyrandol zawieszony nad stołem lub nawet kilka

- kolor- we wnętrzach glamour dominuje z reguły stonowana kolorystyka przełamana jednym akcentem  Często są to odcienie szarości, czerni, bieli i beżu przełamane najmodniejszym kolorem w danym sezonie np. granatem, butelkową zielenią, fioletem, które świetnie współgrają ze złotmi i srebrnymi dodatkami.

- elastyczność i kontrast- można łączyć pozornie nie pasujące rzeczy np barokowe biurko z nowoczesnym krzesłem, bogato zdobione lustro z nowoczesną toaletką, meble stare i nowe

- zasłony- we wnętrzach pojawiają się długie i cięzkie dekoracje okienne, z reguły jednokolorowe i kryjące, firany między nimi sięgają podłogi

O czym warto wiedzieć urządzając mieszkanie w stylu glamour?

Jednym z ważniejszych elementów będzie ustalenie czy we wnętrzu będzie dominował kolor zloty czy srebrny,

wtedy będzie nam łatwiej wybrać kolorystykę urządzanych wnętrz.

Kolor srebrny- do chłodniejszych tonacji ( szarość, biel, czerń )

Kolor złoty- do cieplejszych 

Gdy już mamy wybrany kolor możemy zacząć tworzyć listę zakupów na której znajdą się meble i oświetlenie zawierające ten wspólny element.

Wnętrze w którym dodatki będą stanowić całość, zdecydowanie będzie wyglądać na przemyślane i bardziej eleganckie i spójne.

Wybierając oświetlenie nad stół na chromowanej konstrukcji  możemy wybrać stół który posiada np. również podstawę w kolorze srebra. Wspaniale to będzie współgrać z zawieszonym nad stołem żyrandolem. Idealnie będzie gdy blat stołu wykonany ze szkła np w kolorze czarnym lub białym ma nawiązanie też w kolorach klosza. Możemy też wybrać krzesła tapicerowane, które będą posiadać srebrne dodatki takie jak kołatka lub pinezki.

Analogicznie można postepować z kolorem złotym.

Warto postawić też na dodatki w tych kolorach w postaci poduszek, świeczników.

Kolejną kwestią są kształty, należy zwracać uwagę na gabaryty mebli. Styl glamour lubi się wyróżniać więc możemy wybierać efektownie pikowane duże krzesła lub łączyć je z innymi mniejszymi modelami, ale wprowadzając element dominujący. Możemy np wybrać do stołu prostokatnego cztery krzesła średniej wielkości i dwa duże o wyższych oparciach na miejsca czołowe. Warto je podkreślić też innym kolorem.

Materiały wybieramy gładkie, błyszczące lub matowe. Idealnym wyborem dla stylu glamour są takaniny welurowe, aksamitne. Doskonale podkreslają ciekawe formy mebli.

Jeśli lubicie blask kryształów możecie np na krzesłach tapicerowanych wybrać zamaist tradycyjnych guzików, kryształki.

Kryształki świetnie będą odbijać światło od kryształowego zyrandola lub innej ciekawej lampy.

Pamiętaj, aby nie stosować wszytkich trików w jednej strefie, ponieważ łatwo można przesadzić z dodatkami.

Styl glamour warto łączyć z innymi, przez to staje się lżejszy i łatwiejszy do wprowadzenia. Zaskakujące efekty daje łączenie stylu glamour z loftowym. Co raz częściej można zaobserować ciężkie chomowowane lampy w stylu industrialnym nad stołami o charakterze barokowo-glamour.  Pojawiają się też lampy przypominające dawne latarnie i udające świeczniki. 

Oświetlenie w stylu glamour będzie kluczowym elementem, które wydobędzie cały potencjał wnętrza i jego blask.

Warto wybrać ciekawe żyrandole i pasujące kinkiety.

Na ścianie którą chcemy wyróżnić możemy dodać ogromne lustro o prostych kształtach lub mneijsze ale bardzo efektowne, bogato zdobione lub ciekawej formie.

Zadbaj o dobór wysokiej jakości materiałów na blaty kuchenne oraz posadzkę. Wybieraj proste kształty i przełamuj je czymś zakakującym np lustrzaną mozaiką lub płytkami 3d o zlotym lub srebrnym kolorze. Meble na wysoki połysk zdecydowanie są glamour, ale możesz je przełamać ciepłym kolorem drewna.

Wybieracjąc dekoracje np obrazy olejne, staraj się pamiętać aby miały ramy w kolorze podkreślającym twoje wnętrze, ewentualnie jakieś wspólne elementy kolorystyczne. Wbrew pozorom do stylu glamour będą pasować zarówno abstrakcje jak i barokowe portrety. Ważne aby miały jakiś wspolny mianownik np kolor.

Czego unikać urządzając wnętrze glamour:

- nie łącz złota ze srebrem, chyba że wybrane przez ciebie dodatki mają wspólne elementy. Stylizacje spójne wyglądają na bardziej przemyślane

- nie stosuj  żywych kolorów w calej stylizacji, żywe kolory zachowaj jako dodatki np w formie ciekawej kanapy lub fotela

- nie kupuj tanich plastikowych ozdób gdy masz wysokiej jakości meble, będzie to wyglądać tanio i kiczowato

- pamietaj, że wnętrza w których dominuje kolor czarny mogą przytłaczać, radzimy nie nadużywać tego koloru rownież ze względu na trudność w utrzymaniu czystości. Na szklanych czarnych powierzchniach dużo szybciej widoczny jest kurz niż na białych.

Styl glamur to styl gwiazd?

Bezapelacyjnie na pewno jest to styl Jenifer Lopez. Zobaczcie wnętrza jej rezydencji urządzone w tym stylu.

Sama gwiazda w swoim ubiorze przejawia ten styl i widać go w jej domu.

Pięknie urządzone i spójne wnętrze w jasnych kolorach, w których pojawiają się pikowane krzesła z pinezkami,  inne krzesła na miejscach czołowych, ciekawy żyrandol, stół w stylu orientalnym, szklane świeczniki, ciężkie jednokolorowe zasłon. Na ścianach pojawiają się sztukaterie nawiązujące do stylu klasycznego:

Sypialnia Jenifer Lopez w ktorej znajduje się niezwykle efektowne lustrzane łóżko z kolumnami oraz ciekawe lustrzansze szafki, konsola i sekretarzyk przy którym znajduje sie tapicerowany fotel. Wszsytkie obrazy posiadają srebrne ramy. Obok łóżka widoczne są kryształowe kinkiety

Rezydencja gwiazdy jest doskonałym przykładem łączenia stylów, dzięki czemu jest bardzo oryginalne i przytulne.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment: