DARMOWA DOSTAWA od 200zł przy płatności przelewem!
tel. +48 505577883 lub sklep@moduro.eu

Najnowsze trendy w meblach tapicerowanych w 2024 roku

Najnowsze trendy w meblach tapicerowanych w 2024 roku

Najnowsze trendy w meblach tapicerowanych:

  1. Kolor i tekstura: W ostatnim czasie zauważalny jest  wzrost zainteresowania meblami tapicerowanymi w neutralnych kolorach, takich jak  beż, szary i biały ale o ciekawych strukturach. Jednakże, także ciekawym równoległym trendem są akcenty  w intensywnych kolorach, które dodają charakteru i głębi pomieszczeniom. Najczęściej są to przykuwające uwagę sofy w jednolitym kolorze lub designerski fotel.

  2. Luksusowe tkaniny: Klienci coraz częściej poszukują wysokiej jakości tkanin tapicerskich, takich jak plecionki przypominające len, welur, aksamit, oraz skóra naturalna. Te materiały dodają elegancji i luksusu do wnętrz.
  3. Meble modułowe: W odpowiedzi na zapotrzebowanie na elastyczność i personalizację, meble tapicerowane często są dostępne w formie modułowej, umożliwiając użytkownikom konfigurację według własnych potrzeb i preferencji. Coraz częściej klienci wybierają sofy modułowe, które dowolnie można konfigurować i dopasowywać do różnych wielkości salonów. Sofy z poniższych zdjęć znajdziesz w naszej ofercie kliknij tutaj

4. Minimalistyczne formy: Wzornictwo mebli tapicerowanych często podąża za trendem minimalistycznym, charakteryzującym się prostymi, czystymi liniami i zredukowanymi detalami. Coraz częściej są to organiczne formy o zaokrąglonych krawędziach, przyjemne i bezpieczne w użytkowaniu.

5. Mieszanie stylów: Coraz częściej obserwuje się łączenie różnych stylów w jednym pomieszczeniu, co pozwala na stworzenie unikatowej i interesującej przestrzeni. Meble tapicerowane są używane do dodania kontrastu i charakteru do pomieszczeń o różnych estetykach.

Kolejnym rosnącym trendem są rozwiązania technologiczne w meblach:

  1. Integracja z urządzeniami mobilnymi: Niektóre nowoczesne meble są wyposażone w technologię, która umożliwia kontrolę za pomocą urządzeń mobilnych, co pozwala użytkownikom na dostosowywanie ustawień mebli, takich jak oświetlenie czy pozycja fotela.

  2. Meble inteligentne: Rozwój Internetu przyczynił się do powstania domów inteligentnych, w których meble mogą reagować na potrzeby użytkownika, np. dostosowując temperaturę fotela czy regulując oświetlenie.

  3. Technologia w materacach: W branży mebli tapicerowanych istnieją innowacje związane z technologią materacy, takie jak materace regulowane elektrycznie, wyposażone w funkcje masażu czy monitorowania snu.

  4. Materiały przyszłości: Rozwój materiałów technologicznych pozwala na tworzenie mebli tapicerowanych o nowatorskich właściwościach, takich jak tkaniny odporniejsze na plamy, antyalergiczne powłoki czy materiały o zwiększonej trwałości.

Te trendy i innowacje pozwalają na ciągły rozwój branży meblowej, odpowiadając na zmieniające się potrzeby i oczekiwania klientów oraz wykorzystując potencjał nowoczesnych technologii.

Te i więcej nowinek możesz zaobserwować na najbliższych targach meblarskich, poniżej kilka najbliższych wydarzeń:

14-15 maj 2024r. "TARGI KOMPONENTÓW I TECHNOLOGII MEBLARSKICH" - EXPO WARSZAWA

14-16 maj 2024r.  "FURNITURE CONTRACT EXPO - MIĘDZYNARODOWE BRANŻOWE TARGI MEBLARSKIE"

15-16. maj 2024r.  " ARCHITECT& WORK" -XXI EXPO WARSZAWA

Na tych targach zostanie pokazane ponad 200 innowacyjnych produktów wybrane przez architektów i projektantów wnętrz

23-26 październik 2024r.  WARSZAWA:

Warsaw Home Textile - Międzynarodowe Targi Tkanin i Wzornictwa

Warsaw Home Light - Międzynarodowe Targi Oświetlenia

Warsaw Home Kitchen - Międzynarodowe Targi Wyposażenia Kuchennego

Warsaw Home Build - Międzynarodowe Targi Architektury i Materiałów Wykończeniowych

Warsaw Home & Contract - Biznesowe Targi Wnętrz

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment: