DARMOWA DOSTAWA od 200zł przy płatności przelewem!
tel. +48 505577883

Jak wybrać krzesła do stołu?

Jak wybrać krzesła do stołu?

Pod wieloma względami jadalnia jest sercem domu -miejscem, w którym jemy, dzielimy towarzystwo, i prowadzimy rozmowy. Dlatego wybór idealnej kombinacji krzeseł do jadalni jest tak ważny, aby stworzyć przyjazną przestrzeń dla rodziny i przyjaciół.

Jednak dopasowanie ich do stołu w jadalni może być trudne, dlatego przygotowaliśmy ten kompletny przewodnik po wyborze i zakupie odpowiedniego krzesła do jadalni.

Jaki wybrać rozmiar krzesła do jadalni?

Zacznij od oceny wielkości i kształtu stołu i pokoju- to powie Ci, ile krzeseł potrzebujesz i co faktycznie możesz umieścić w przestrzeni. Stoły owalne i prostokątne (nawet rozkładane) pomieszczą więcej, natomiast stoły kwadratowe zazwyczaj wygodnie pomieszczą 4 osoby. To również dobra liczba dla okrągłego stołu, chociaż brak narożników oznacza, że ​​można pomieścić więcej osób. Pomiary to kluczowe zadanie, gdy kupujesz meble, zwłaszcza jeśli chodzi o miejsce do siedzenia w jadalni. Standardowa wysokość siedziska to 45cm, a standardowa wysokość stołu to 75cm.

Zasada nr 1: Między górną częścią krzesła a dołem stołu powinno być około 25 cm.

Kiedy mierzysz krzesło do jadalni, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę fartuch, czyli deskę łączącą nogi z blatem stołu. Nie wszystkie stoły go mają, ale jeśli tak, upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca na kolana! Po wybraniu odpowiedniej wysokości krzesła do jadalni będziesz chciał wiedzieć, ile krzeseł możesz zmieścić wokół swojego stołu. Zostaw 60 cm miejsca na każde krzesło. Stół o długości 180cm bez problemu pomieści 6 osób, stół 240cm bez problemu pomieści 8 osób, a stół 300cm bez problemu pomieści 10 osób. Oczywiście możesz dodać o kilka więcej w razie potrzeby lub na duże imprezy, ale wyposaż stół na co dzień w wygodne krzesła do jadalni, a nie na wielkie spotkanie, które organizujesz tylko raz w roku.

Przy wyborze między krzesłami tapicerowanymi a nietapicerowanymi decyduje wiele czynników i oba mają swoje zalety.

Wąskie krzesło takie jak nasze krzesła z tworzywa można łatwo wytrzeć, więc nie musisz się martwić o rozlanie. Krzesło, które nie jest tapicerowane, jest zwykle węższe i łatwiej je zmieścić przy mniejszym stole. Ale jeśli lubisz organizować długie, spokojne przyjęcia przy kolacji, możesz wybrać coś tapicerowanego, co będzie wygodniejsze, jeśli lubicie biesiadować przy stole.

Tapicerowany fotel do jadalni jest zdecydowanie najwygodniejszą opcją, jeśli masz duży stół lub przestronny pokój, ale pamiętaj, aby pozostawić ok 18 cm przestrzeni między podłokietnikiem krzesła a blatem stołu.

Tkanina i wykończenie krzesła do jadalni.

Jeśli lubisz mieszany i dopasowany wygląd, musisz myśleć strategicznie o wykończeniach. Chcesz, żeby się uzupełniały, ale nie pasowały idealnie. Pomyśl o włączeniu zarówno jednego spójnego elementu, jak i jednego kontrastującego elementu. Kontrast sprawia, że ​​przestrzeń jest bardziej ekscytująca i interesująca, a spójność sprawi, że nie będzie się w niej wpadać.

ZASADA nr 2: Zachowaj element wspólny dla stołu i krzeseł.

Na przykład połącz krzesła boczne i krzesła główne, tak aby ich nogi pasowały z blatem. Gdy stół ma wykończenie bielone, pamiętaj aby nogi krzeseł nawiązywały do tego swoim wybarwieniem. Jest to kluczowe przy mieszaniu odcieni drewna w jadalniach.

Fotele i krzesła boczne

Uwielbiamy łączyć style i eklektyczny wygląd, a tapicerowane krzesła to świetny sposób na wprowadzenie większej ilości wzorów i charakteru do Twojej przestrzeni. To okazja, aby dodać odważny materiał, nietypowy kształt i cięższy styl, aby uziemić stół. Zazwyczaj sugerujemy wybór fotela, który wydaje się cięższy niż fotel boczny, a to z dwóch powodów. Na końcu stołu zazwyczaj będziesz mieć więcej miejsca niż 60cm, które pozwalasz na boczne krzesła. Większość stołów ma szerokość od 75 do 100cm, więc twoje krzesło może być nieco szersze niż krzesło boczne, ponieważ będziesz używać tylko jednego krzesła w tym 75-100cm. Na początku i na końcu stołu znajduje się krzesło. Pomyśl o krześle jak tronie dla gospodarzy. Wskazują początek i koniec oraz dobrze wyglądają wizualnie. Jadalnie są często długie i wąskie, więc zagłówki, które wydają się cięższe, wyznaczają granice pokoju.

Mieszaj i dopasowuj meble na otwartym planie Otwarte plany mieszkań mogą być trudne, ponieważ każdy mebel musi być ze sobą powiązany, ponieważ widzisz wszystko naraz.

Czy stołki barowe powinny pasować do krzeseł do jadalni? Nie, niekoniecznie.

ZASADA nr 3: Mieć co najmniej jeden element koordynujący.

Tym elementem koordynującym może być wykończenie, styl krzesła, tkanina lub kształt. Powtórz ten jeden element na obu stołkach barowych i krzesłach do jadalni, aby zjednoczyć dwie przestrzenie, ale zachować ich odrębność. Dodatkowe miejsca do jadalni To normalne, że urządzamy jadalnie, kiedy myślimy o wielkich świętach, ale my podchodzimy do tego inaczej. Urządź jadalnię na co dzień, a potem martw się o 12 miejsc siedzących, gdy nadejdzie Święto Bożego Narodzenia. Oznacza to, że jeśli masz czteroosobową rodzinę, zadbaj o wygodną jadalnię dla czterech osób, aby korzystać z niej codziennie. Składane krzesła balowe i krzesła boczne są świetnymi narzędziami do organizowania większych zgromadzeń i można je schować na co dzień. Jednym z naszych proponowanych układów w jadalni jest pojawienie się konsoli na jednej ścianie z bocznymi krzesłami, chociaż można również umieścić te boczne krzesła w sąsiednim salonie. Użyj dodatkowych krzeseł do jadalni rozsianych po całym domu, aby móc je mieć, gdy potrzebujesz gościa, ale nie przytłaczają one codziennie przestrzeni.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment: