DARMOWA DOSTAWA od 200zł! 
tel. +48 505577883

Jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym?

Jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym?

Ten wpis na blogu pokaże Ci, jak urządzić swój dom w stylu loftowo-industrialnym.
Po pierwsze, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o tym stylu. Zasadniczo jest to rodzaj wzornictwa przemysłowego, który łączy elementy loftowego życia z bardziej tradycyjnymi, industrialnymi detalami. Więc co to dokładnie oznacza? Na początek najbardziej charakterystycznym elementem loftowo-industrialnego wystroju są odsłonięte stalowe belki.

Ale nie myśl, że metal jest jedynym materiałem użytym w tym stylu! Loftowo-industrialne projekty często łączą materiały takie jak drewno, blacha czy beton, aby uzyskać niepowtarzalny wygląd. Istnieje wiele wariacji na temat dekoracji: niektóre lofty będą zawierać ściany z cegły i drewniane podłogi, podczas gdy inne mogą użyć korka i aksamitu. W naszym artykule omówimy, jak łączyć różne materiały, elementy dekoracji i kolory, które będą pomóc w stworzeniu modnego loftu. Dodaliśmy również zdjęcia pięknych loftów ze wszystkimi ich detalami – od nowoczesnych mebli i opraw oświetleniowych, tapicerki i dodatków.

Ok, zaczynajmy!

Główną cechą stylu loftowego jest otwarty plan, co oznacza posiadanie minimalnej ilości ścian w przestrzeni.
Zwykle prowadzi to do zastosowania otwartej kuchni, jadalni i salonu, które są jedną przestrzenią, czasami określaną jako
wielki pokój. Najbardziej niesamowitym aspektem loftów jest to, że mogą to być wielopoziomowe.
Należy zrobić wszystko, aby wykorzystać otwartość loftu i stworzyć przestrzeń, która wydaje się jak największa.
Posiadanie jednej dużej otwartej przestrzeni jako centralnego elementu loftowego mieszkania jest świetne na spotkania towarzyskie.
Wspaniale jest usiąść na dużej otwartej przestrzeni i wzidzieć to wszystko.
Wspaniałym pomysłem dla ewentualnego odzielenia przestrzeni jest zastosowanie konstrukcji metalowych, które będą przeszkolone transparentnym szkłem.
Taki zabieg doda dużo światła w każdym pomieszczeniu. Gdy natomiast zapragniemy mieć trochę intymności, możemy zamontować na karniszach zasłony które również efektownie będą wyglądać.
Poniżej przykłady takich rozwiązań:

Projektując otwartą kuchnię warto stworzyć wyspę, która będzie sprzyjać integracyjnej atmosferze.
Warto przy takiej wyspie lub barze umieścić metalowe krzesła lub hokery, które podkreślą surowy styl loftów, ale nie musisz się ograniczać.
Trendy we wnętrzach coraz częściej pokazują, że style we wnętrzach są łączone i nawet tapicerowany hoker glamour z kołatką w odpowedniej kolorystyce będzie świetnie pasować
dzięki dodaniu metalowych elementów.
Jeśli kochasz kwiaty, przestrzeń loft będzie idealna do ekspozycji okazałych roślin takich jak plamy czy monstery. Wysokie rośliny podkreślą wysokość przestrzeni i ją optycznie wydłużą.
Dodadzą one wspaniałego przytulnego klimatu.

Budynki loftowe były zazwyczaj budowane z cegieł, dlatego warto wykorzystać je jako element dekoracyjny na wybranej ścianie.
Cegła jest bardzo charakterystycznym elementem tego stylu,
Oczywiście trzeba też wziąć pod uwagę stan cegieł pod tynkiem, ponieważ w niektórych budynkach cegła może wyglądać lepiej lub gorzej niż w innych.
Ewentualnie możesz położyć płytki ceglane, tutaj ryzyka nie ma.
Popularnym efektem, który nadaje charakteru jest pozostawienie struktury surowego betonu na wybranych ścianach lub suficie.
Jeśli jest to niemożliwe, możesz uzyskać taki efekt dzięki tynkom lub gotowym płytom.
Zastosowanie betonu architektonicznego jest wygodnym rozwiązaniem w łazienkach.
Do tego świetnie komponuje się z resztą mieszkania.

Lofty mają duże i wysokie przestrzenie, co daje wiele dużych pustych ścian. Świetnie nadają się do wieszania dużych obrazów lub grafik.
Oczywiście lepszy efekt uzyskamy wykorzystując obrazy olejne, które zdecydowanie lepiej wyglądają.
Świetnie do tego stylu będą pasować abstrakcje, obrazy w stylu ekspresyjnym oraz kolorowe portrety ludzi lub zwierząt.
Przykładowe obrazy:


Oświetlenie loftu może wydawać się trudniejsze, ale jest kluczowe jeśli chcemy zbudować odpowiedni nastrój.
Na rynku mamy do dyspozycji wiele propozycji lamp wiszących, kinkietów oraz lamp stojących które nam ułatwią aranżację.
Nie które lampy potrafią być bardzo duże i rozłożyste. Długie lampy sprawdzą się jeśli posiadamy antresole.
Taka wisząca lampa niczym dzieło będzie zdobić całą przestrzeń.
Do tego mniejsze lampy nad stół jadalniany np nawiązujące do dawnych lamp farbrycznych W lofcie możemy postawić też ogromne designerskie lampy stojące, będzie to wyjątkowa dekoracja. Przykład dominującej lampy:

Meble w salonie mogą być stosunkowo minimalne i powinno być dużo otwartej przestrzeni, nie wypełniaj jej tak bardzo, żeby nie straciła poczucia otwartości.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment: