DARMOWA DOSTAWA NA WSZYSTKO!
tel. 505577883

Oświetlenie sypialni - jak odpowiednio dobrać lampy

Oświetlenie sypialni - jak odpowiednio dobrać lampy

Oświetlenie sypialni - jak odpowiednio dobrać lampy

Sypialnia to szczególne miejsce w naszym domu. W niej relaksujemy się, odpoczywamy i śpimy. Dlatego jest bardzo ważne, aby pomieszczenie to miało odpowiedni klimat. Osiągamy go za pomocą odpowiedniego umeblowania, dodatków oraz dekoracji ścian. Ale wiodącą rolę odgrywa tu przede wszystkim światło.

Zazwyczaj na sypialnianym suficie wieszamy jedną lampę. Może ona wisieć w centralnym punkcie lub znajdować się nad dolną częścią łóżka. Takie rozwiązanie dobrze sprawdzi się w sypialniach o niewielkim metrażu. Lampa sufitowa powinna być delikatna i subtelna. Dobrze, jeśli ma kilka żarówek. To daje nam możliwość użycia źródeł światła o ciepłej barwie i niskiej mocy.

W sypialniach najczęściej używa się lamp, które kierują światło w stronę sufitu. Odpowiednie abażury wykonane ze szkła lub materiału mają za zadanie je delikatnie zmiękczać i rozpraszać, dzięki czemu nasze oczy nie będą się męczyć.

Jeśli dysponujemy większym pokojem, to doskonałym rozwiązaniem jest klasyczny żyrandol. Nie ma wtedy niebezpieczeństwa, że swoją wielkością przytłoczy pomieszczenie. W dużych sypialniach możemy sobie też pozwolić na użycie kilku lamp wiszących – najlepiej włączanymi osobnymi przełącznikami.

Gdy już wybierzemy lampę wiszącą, pora dobrać pozostałe komponenty. Nic tak nie buduje magicznej i intymnej atmosfery jak kinkiety i małe lampki nocne. Efektowne lampy ścienne umożliwiają doświetlenie określonej części pokoju, a także kładą piękne, tajemnicze cienie na ścianach. Najczęściej umieszcza się jedną parę takich lamp na ścianie nad wezgłowiem łóżka.

Niebagatelną rolę odgrywają też lampy stojące. Odpowiednio ustawione umożliwiają nam wygodne czytanie. Sama ich obecność tworzy przytulny nastrój w sypialni. Z kolei lampki nocne pełnią raczej rolę dekoracyjną. Umożliwiają też znalezienie potrzebnych rzeczy w środku nocy, bez zapalania innych lamp. Pomimo rosnącej popularności lampek LED warto w tym przypadku mimo wszystko postawić na klasyczne żarówki. Dają one cieplejsze światło o barwie idealnie pasującej do sypialni.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment: