DARMOWA DOSTAWA od 200zł przy płatności przelewem!
tel. +48 505577883 lub sklep@moduro.eu

Eleganckie mieszkanie w stylu glamour - jak dobrać meble?

Eleganckie mieszkanie w stylu glamour - jak dobrać meble?

Eleganckie mieszkanie w stylu glamour - jak dobrać meble?

Styl glamour praktycznie nigdy nie traci na aktualności. Przyciągający blaskiem, przepychem i luksusem, charakteryzuje się jednocześnie lekkim przymrużeniem oka. Łączymy w nim współczesny design z meblami o lekko barokowej nucie. Glamour cechuje się łączeniem matowych i błyszczących powierzchni. Tych ostatnich jest szczególnie dużo – kryształowe lampy, duża ilość luster, elementy srebrzone i złocone. Stoją one w kontraście do atłasowych poszewek i obić z przyjemnego pluszu. Pokoje wypełnione są różnego rodzaju bibelotami, które nadają charakter wnętrzom.

Odważna stylistyka

Styl glamour lubi przyciągać uwagę. We wnętrzach królują róże i fiolety. Ponieważ jednak nadmiar intensywnych barw może być męczący, to są one zestawiane ze spokojniejszymi kolorami – beżem, lekką zielenią, czy bielą. Sporo jest też elementów popielatych i brązu. Na ścianach bardzo często zobaczysz tapety – wzorzyste, lekko połyskliwe. W pokojach pojawiają się również lamperie, a listwy sufitowe dodają wrażenia luksusu. Na podłogę możemy położyć wysokiej jakości dywan lub kilka mniejszych dywaników.

Umeblowanie

Salon w stylu glamour jest szykowny, wytworny i niebanalny. Nie ma w nim miejsca na minimalizm i proste formy. Jego urządzenie wymaga jednak sporo wiedzy i smaku, ponieważ łatwo przekroczyć granicę i wejść w strefę kiczu. Oczywiście w centrum uwagi najczęściej znajduje się część wypoczynkowa. Może to być na przykład luksusowa sofa glamour, wygodna, zdobiona, z charakterystycznym pikowaniem chesterfield. Jeśli chodzi o kolor, to możesz wybrać róż lub odcienie popielu. Dla kontrastu można dodać aksamitne poduszki w intensywnych kolorach.

W salonie dobrze będą się też czuć stoliki o szklanych blatach i meble o lustrzanych frontach. Nasi goście mogą siedzieć na krzesłach tapicerowanych glamour. Eleganckich, obitych miękkimi materiałami. Mogą one posiadać jakiś ekstrawagancki element, na przykład kołatkę na tylnym oparciu. Z kolei fotele glamour mogą być obite miękkim materiałem, posiadać drewniane wstawki i wygodne podłokietniki.

Nasza sypialnia może być prawdziwie królewska. W centralnej lokalizacji postawmy duże łóżko z miękkim wezgłowiem. Przykryjmy je grubą narzutą z odcieniami różu lub fioletu. W pomieszczeniu może też pojawić się toaletka i gustowny parawan. Pod ścianą postawmy tapicerowaną ławeczkę, na której będzie można usiąść podczas przebierania się lub przygotowywania do snu.

Obrazy

Zastanawiając się nad wystrojem ścian, przemyślmy ozdobienie ich obrazami. Pomogą one nadać wnętrzu ciepły, inspirujący charakter. Dobrze sprawdzą się motywy roślinne lub abstrakcyjne. Oczywiście musimy dopasować kolorystykę dzieł do barw, których użyliśmy w pomieszczeniu. Obrazy glamour możemy wieszać pojedynczo lub układać w większe galerie, jeśli tylko mamy odpowiednią ilość miejsca.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment: