Informujemy, że zamówienia są realizowane w normalnym trybie.
Ze względu bezpieczenstwa nie będzie możliwości płaności gotówką przy odbiorze do odwołania.

Nowoczesny salon - łączymy styl i komfort

Nowoczesny salon - łączymy styl i komfort

Nowoczesny salon - łączymy styl i komfort

Jesteś osobą idącą z duchem czasu? Chcesz meblować swój dom na miarę XXI wieku? Jeśli odpowiedź na oba pytania brzmi „tak”, to znaczy, że preferujesz styl nowoczesny. Ten sposób urządzania wnętrz wymyka się konkretnym zasadom i regułom. Można jednak scharakteryzować go w dość ogólnych założeniach.

Przede wszystkim w tego typu wnętrzach już na pierwszy rzut oka widać zamiłowanie do minimalizmu i prostoty. Nie ma tu miejsca na bibeloty i zbędne dodatki. Nie znajdziemy bogato zdobionych mebli. W zamian dominują proste linie i mało skomplikowane formy. Każdy element wyposażenia jest niezwykle funkcjonalny. Oszczędnie gospodarujemy kolorami – nie jest ich wiele i są raczej stonowane. Pomieszczenia często są łączone – na przykład salon z kuchnią, czy sypialnią. Istotną rolę odgrywa nowoczesne oświetlenie oraz technologia. Urządzenia RTV/AGD są umiejętnie wkomponowanewzabudowę meblową.

Materiały wykończeniowe

W nowoczesnych salonach nie spotkamy tapet, czy lakierowanych parkietów. Na podłodze najczęściej zobaczymy wysokiej jakości panele o mało skomplikowanych wzorach. Niekoniecznie muszą mieć typową dla drewna barwę. Zdarzają się też pokrycia z wykładzin, a nawet żywicy epoksydowej. Na ścianach mogą pojawiać się materiały imitujące cegły, beton dekoracyjny, czy płytki ceramiczne. We wnętrzach króluje też szkło i metal.

Meble

Przeznaczone do nowoczesnego wnętrza meble charakteryzują się komfortem, jakością i funkcjonalnością. Tapicerki mebli wypoczynkowych utrzymane są najczęściej w jednolitej kolorystyce. Nowoczesna sofa może posiadać efektowne przeszycia oraz drewniane lub metalowe elementy. Niektóre modele mogą być pikowane ale bez haftów, czy nadmiernych zdobień.

Stół w salonie powinien mieć prosty, geometryczny kształt. Obok niego możesz ustawić krzesła nowoczesne tapicerowane, które zapewnią wygodę tobie i twoim najbliższym. Ich oparcia nie muszą być nudne – mogą posiadać nietypowe kształty. Jeśli w salonie masz dużo miejsca i chciałbyś zapewnić sobie przestrzeń do odpoczynku, to warto postawić w nim także wygodny szezlong. Niektóre z nich posiadają nawet funkcję masażu.

Połączona z salonem nowoczesna kuchnia to z kolei prawdziwe centrum kulinarne. Królują takie materiały jak kamień, szkło, tworzywo sztuczne, czy beton. Zabudowa może sięgać pod sam sufit, bo odpowiednie systemy umożliwiają dostęp do wysokich szafek. Wąskie moduły umożliwiają zagospodarowanie nawet niewielkiej ilości przestrzeni. W tego typu kuchniach doskonale sprawdzają się nowoczesne hokery, na których można przysiąść na chwilę, zjeść przekąskę, czy napić się drinka.

Lampy

Żaden nowoczesny dom nie mógłby się obejść bez odpowiedniego oświetlenia. Mowa tu nie tylko o lampach sufitowych, ale także tych stojących. Często to one właśnie nadają wnętrzu odpowiedniego chrakteru. Stojące lampy o prostych kształtach, wyposażone w długie wysięgniki są funkcjonalnym i efektownym elementem wyposażenia. Pamiętajmy też o lampach ściennych. Kinkiety mogą dawać delikatne, przytłumione światło, które doskonale podkreśli walory naszego salonu.

* realizacja wnętrza: Dreams

* obrazy moduro design

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment: