Informujemy, że zamówienia są realizowane w normalnym trybie.
Ze względu bezpieczenstwa nie będzie możliwości płaności gotówką przy odbiorze do odwołania.

Jak dopasować oświetlenie do stylu wnętrza?

Jak dopasować oświetlenie do stylu wnętrza?

Każdy, kto kiedykolwiek zajmował się aranżacją wnętrz, wie, jak ważnym czynnikiem jest oświetlenie. Właściwie rozplanowane nadaje docelowy charakter danemu pomieszczeniu oraz doskonale współgra z meblami i wszystkimi elementami dekoracyjnymi. Umożliwia czytelne wydzielenie stref w naszym domu oraz podkreśla detale, na których nam zależy.

Oczywiście zastosowane przez nas oświetlenie powinno wpisywać się w styl, w którym urządzamy nasze wnętrza. Każdy z nich wymaga zastosowania innych lamp oraz właściwego ich rozmieszczenia względem siebie. W ten sposób kształtujemy w pomieszczeniu klimat specyficzny dla danego stylu.

Styl nowojorski

Nasz przegląd rozpocznijmy od wnętrz nowojorskich. To przede wszystkim przestronne pomieszczenia pełne światła i jasnych kolorów. Połączenie blichtru, elegancji i różnorodności tak charakterystycznej dla Nowego Yorku. Dominuje szlachetne drewno, tekstylne dodatki oraz nikiel, który pojawia się na uchwytach, klamkach i dekoracyjnych drobiazgach. Lampy wiszące to imponujące konstrukcje, obok których nie sposób przejść obojętnie. Ale nie oznacza to, że zapominamy o oświetleniu ustawionym na meblach i podłodze. Wręcz przeciwnie – to one właśnie mają wyznaczać domowe strefy – kuchenną, jadalną, czy wypoczynkową. Lampy w stylu nowojorskim charakteryzują się geometrycznymi kształtami. Łączą mleczne szkło z tkaninami i tworzą w pomieszczeniu ciepły klimat. Często spotykane są podwójne abażury oraz lampy powieszone parami.

Przykład: Nowoczesna lampa wisząca Redford W6 

Styl glamour

Pozostańmy w tematyce wytwornych wnętrz – czas na styl glamour! Nawiązuje on do wnętrz dawnych pałaców, w których królował przepych i splendor. Dominują mocne kontrasty kolorów, błyszczące tkaniny, bogata sztukateria i klasyczne meble. Często używa się też złoconych i posrebrzanych dodatków. Wszystkie te elementy mają być podkreślane przez odpowiednie oświetlenie. Pod sufitem dumnie prezentują się żyrandole kryształowe – jak wiadomo styl glamour musi błyszczeć. Podobnie takie elementy jak kinkiety ścienne, czy nocne lampki – tu również mogą być obecne kryształy. Abażury mają być miękkie i lekko rozpraszające światło. Lampy glamour są tworzone z fantazją – nie obowiązują tu żadne geometryczne zasady.

Przykład: Klasyczny żyrandol kryształowy chromowany Fabione W6

Styl loft

Całkowitym przeciwieństwem dwóch poprzednich stylów jest loft. Zamiast luksusu i przepychu znajdziemy tu wnętrza ascetyczne, wręcz przemysłowe. Dominuje stal, beton i szkło. Jak sprawić, żeby takie lokalizacje stały się bardziej kameralne i przytulne? Przede wszystkim dobrać odpowiednie oświetlenie. Jego aranżacja jest dość wymagająca, bo pracujemy na wysokich i bardzo przestronnych pomieszczeniach. Dobrze sprawdzą się mocne, industrialne lampy loftowe wiszące umieszczone w dość dużej odległości od sufitu. Dodatkowo lampy stojące wykonane przy użyciu takich materiałów jak stal i szkło. Często stylizowane na stare z dobrze widocznym żarnikiem. Oprawy są dyskretne i nie rzucają się w oczy. Jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować nowoczesne, designerskie lampy. One także doskonale prezentują się w loftach.

Przykład: Lampa wiszaca industrialna loft biała Ettrone

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment: